You are here:
Today isŚroda,30listopad,2022

Kanalizacja w obiektywie

 

Temat budowy nowej kanalizacji dla młodzieży nie jest zbyt atrakcyjny. Jak zachęcić gimnazjalistów i licealistów do tego, aby  spojrzeli na temat z zupełnie innej perspektywy? MPWiK w Jaworznie zorganizował konkurs fotograficzny „Kanalizacja – czyste środowisko w obiektywie”, dzięki czemu spółka zobaczyła jak jedną z największych miejskich inwestycji widzą uczniowie. 

 

Konkurs wystartował 6 października 2014 roku i skierowany był do uczniów wszystkich jaworznickich szkół w wieku 15- 18 lat. Konkurs pozostawiał uczestnikom szerokie pole do interpretacji tematu. Cel był jeden – zaktywizowanie młodych i zachęcie ich do aktywnego spędzenia czasu. 

 

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody – sprzęty fotograficzne i jednodniowe warsztaty fotograficzne prowadzone przez Andrzeja Grygiela – laureata nagrody Grand Press Photo 2013. Ogłoszenie wyników odbyło się 16 grudnia 2014 roku w siedzibie MPWiK w Jaworznie. Zaszczyt wręczenie symbolicznych biletów na warsztaty fotograficzne wraz z nagrodami rzeczowymi przypadł Grzegorzowi Waligórze, Wiceprezesowi Zarządu MPWiK. 

 

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Emilia Szafran, drugie miejsce przypadło Markowi Gębskiemu, zwycięską trójkę zamknęła Paulina Tusińska. Jury wyróżniło również zdjęcia Wojciecha Wójcika. 

 

Dla zwycięzców warsztaty to okazja do zobaczenia, jak pracuje profesjonalista, poznania tajników i sztuki fotografii, odpowiedniego wykorzystania światła i dobrania najlepszego tła. Dzięki dobrej zabawie uczniowie będą mieli możliwość zaznajomienia się w niestandardowy sposób z trudnym tematem budowy i modernizacji kanalizacji w mieście. Być może w tym gronie znajdzie się kolejny laureat kolejnej nagrody Grand Press Photo. 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

Zwycięzcy: (od lewej) Wojciech Wójcik, Emilia Szafran, Paulina Tusińska, Marek Gębski

Galeria