You are here:
Today isWtorek,21maj,2024

Aktualności

Zakończyła się II faza jaworznickiego projektu kanalizacyjnego

 

 

Po ponad dwóch latach dobiegła końca jedna z największych inwestycji kanalizacyjnych w Jaworznie pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza II”. Jej najważniejszym punktem była modernizacja oczyszczalni ścieków Jeleń Dąb. 

 

Ponad 72 miliony złotych - co z tym można zrobić?

 

 

Można kupić samolot, jacht, czy nawet udziały w klubie piłkarskim. Ale co zrobić, by te pieniądze miały wpływ na rozwój miasta i poprawę życia mieszkańców? Przepis na sukces jest prosty. Wystarczy do 72,3 mln złotych dodać 26 miesięcy robót budowalnych i dwie dzielnice – Bory i Warpie. W ten sposób powstało 14 km sieci kanalizacyjnej, 500 przyłączonych posesji i remont oczyszczalni ścieków. Lata wysiłku zostały podsumowane 28 października, o godz. 11.00 na otwarciu zmodernizowanej oczyszczalni ścieków Jeleń- Dąb w Jaworznie. 

Dzień otwarty w odnowionej oczyszczalni ścieków w Jaworznie!

 

Nie masz pomysłu na weekend? Chcesz połączyć naukę z zabawą? 7 listopada przyjdź na dzień otwarty nowoczesnej oczyszczalni ścieków  w Jaworznie. Sprawdź co dzieje się ze ściekami, co to jest hala krat, komora hydrolizy czy reaktor wielofazowy. 

Nowy układ technologiczny na rozruchu

 

 

 

Po zakończeniu prac związanych z hermetyzacją osadnika wstępnego oraz po gruntownym remoncie „starej” części reaktora biologicznego, nastał czas rozruchu całego układu oczyszczalni Jeleń Dąb. 

 

Galeria